שלום, שמי אסף כהן, פסיכולוג קליני מומחה.

אני עובד עם מבוגרים הסובלים מדיכאון, חרדה, דריאליזציה, טראומה, וקשיים בינאישיים, זוגות המתמודדים עם אתגרים שונים ועם מנהלים המבקשים לפתח את כישורי הניהול והאינטראקציה הבינאישית. 

אני משלב בין הגישה הדינמית-התייחסותית, כלים קוגניטיביים-התנהגותיים (ׂCBTׂׂׂ) וקשיבות (Mindfulness) לתחושות הגוף ולדפוסי החשיבה, בהתאם לצרכים העולים בטיפול. 

הקליניקה ממוקמת בגבעתיים וניתן לצור עמי קשר ב-0525375468 או כאן.

מתי לפנות לטיפול?

אנשים פונים לטיפול ממגוון סיבות, אולם המשותף לכולם היא תחושת חוסר מוצא. פניה לטיפול מאפשרת למטופל ולמטפל להתחיל להתיר יחדיו את הקשר. בשלבים הראשונים של הטיפול, המטופל "בודק את המים" ותוהה - האם יש לי כימיה עם המטפל? האם ניתן לעזור לי? אלו הן שאלות חשובות וטבעיות והתייחסות אליהן היא חלק משמעותי בתחילת התהליך.

מהו טיפול ?

טיפול פסיכולוגי הנו מפגש אישי, בו מתקיים שיח מילולי ולא-מילולי בין שני אנשים, שיח המתמקד בעולמו של המטופל. הטיפול הוא מקום להכיר ולבחון לעומק את הרגשות, המחשבות וההתנהגות שלנו, בסביבה בטוחה. במסגרת הטיפול, המטפל מתמקד במספר רבדים הקיימים בשיחה, ומסייע למטופל לבוא במגע עם החלקים השונים הקיימים בו. מטרת הטיפול אינה להרגיע או "לנרמל" את הבעיה, אלא לחוות ביחד את הכאב והקושי, ולהגיע למצב של צמיחה נפשית.

מה משמעותי לטיפול מוצלח?

לכל אדם צרכים שונים, אך ביטחון ואמון בקשר הטיפולי הם הבסיס. הקשר הטיפולי הוא מקום בטוח ומוגן יחסית, בו אנו יכולים לגעת באופן עדין ומקבל ברגשות לא קלים ולהתחיל לשחרר את השפעתם החזקה עלינו. טיפול הוא תהליך הדרגתי. יש בו חוויות של התקדמות אך גם של נסיגה. כמו כל תהליך של צמיחה הוא מכיל בתוכו רגעים של שמחה ושחרור אך גם של תסכול. קבלה של הקשיים השונים המתעוררים בדרך היא חלק משמעותי בהצלחת הטיפול.

טיפול זוגי

מתי נכון לפנות לטיפול זוגי?

פניה לטיפול זוגי יכולה להתרחש על רקע גורמים כגון מריבות, גידול ילדים, לחצים בקריירה, קשיים מיניים והתמודדות עם בגידה. קשיים אלו פוקדים זוגות רבים, בשלב זה או אחר, במהלך החיים המשותפים.

האם פניה לטיפול זוגי משמעותה כישלון הזוגיות?

פניה לטיפול זוגי אינה הודאה בכך שהזוגיות נכשלה. בדומה להורות, איננו נולדים עם כל התשובות ואנו זקוקים לעזרה ותמיכה. היכולת להבין כיצד להיות ולפעול בתוך זוגיות הנה יכולת נרכשת, הכרוכה בלמידה ובצמיחה. זוגיות טובה אינה תלויה רק במציאת 'האדם הנכון' אלא בפיתוח היכולת לבסס 'קשר נכון', קשר בו כל צד מבטא את עצמו ומכיר בצרכי הצד השני. 

למה זוגיות היא כל כך קשה לפעמים? זה לא אמור להיות קל יותר?

התקווה כי זוגיות טובה תהיה 'זורמת' ו'כיפית' נתקלת בקשיים דווקא כאשר הקשר בין בני הזוג מעמיק. כל אחד מבני הזוג נכנס אל הקשר עם היסטוריה אישית מודעת ולא-מודעת של תקוות, חששות ופנטזיות לגבי מהי זוגיות ומה בן הזוג אמור להיות. פעמים רבות, כאשר הקשר מתהדק, הפער בין הפנטזיה למציאות מעורר תחושות של תסכול, אכזבה וכעס, אותם קשה לבטא בצורה בונה.

מהו טיפול זוגי ומהי המטרה?

טיפול זוגי הנו מקום בטוח בו נפגשים בני הזוג בצוותא עם המטפל. זהו מקום בו יכול כל אחד מבני הזוג להשמיע את קולו בסביבה נטולת שיפוטיות, ובמקביל לשמוע את קולו של הצד השני, באופן שלא שמע בעבר. זהו תהליך המאפשר, עם הזמן, פיתוח של היכולת הזוגית לקיים דיאלוג, להיות בקונפליקט בצורה בונה ולא הרסנית, ולקבל בצוותא את החוויות המגוונות שהחיים הזוגיים מזמנים.

פיתוח מנהלים

אודות

פסיכולוג קליני מומחה, מוסמך במנהל עסקים (MBA). בעל ניסיון בפיתוח מנהלים במסגרת בינאישית, בעל ניסיון ביעוץ אסטרטגי לחברות סטארט-אפ, תקשורת, פיננסים, ותעשייה. 

מהו פיתוח מנהלים?

פיתוח מנהלים הוא תהליך בינאישי המתרחש בין הלקוח ליועץ, ומתמקד בתפר בין האישי למקצועי. זהו תהליך דיסקרטי בו אנו מתבוננים בעולם הפנימי של המנהל - אישיות, מוטיבציות, מטרות - ובאינטראקציה של עולם זה עם דרישות התפקיד, הארגון והחיים האישיים. 

האם זהו טיפול פסיכולוגי?

לא, זהו אינו טיפול. קיים שוני מהותי במיקוד בין טיפול פסיכולוגי לבין פיתוח מנהלים. טיפול פסיכולוגי מתמקד באישיות המטופל ומבקש להביא לשינוי ברבדים העמוקים של האישיות. פיתוח מנהלים מתמקד באינטראקציה בין המנהל, התפקיד והארגון. במקרה זה מטרת התהליך הוא שיפור יכולת התפקוד של המנהל ומיצוי הפוטנציאל המקצועי.

מהם תחומי היעוץ?

פיתוח מנהלים מותאם לצרכים המשתנים של המנהל, צרכים התלויים בסוג התפקיד, השלב בקריירה והשפעות סביבתיות-ארגוניות. התחומים אשר לרב עולים כמשמעותיים הנם - יזמות, כניסה לתפקיד חדש, סכסוך בין שותפים, מנהיגות, חשיבה אסטרטגית, התמודדות עם לחץ נפשי, הנעת עובדים.

הכשרה וניסיון מקצועי

הכשרה קלינית  

פסיכולוג קליני מומחה (מ.ר. 27-98387)

טיפול במבוגרים, זוגות, בני נוער, והדרכת הורים

טיפול ארוך-טווח וטיפול קצר, ממוקד בזמן

התמחות בגישה הפסיכודינמית והקוגניטיבית-התנהגותית

ניסיון מקצועי 

קליניקה פרטית בגבעתיים

פסיכולוג משפחתוני הכפר הירוק - טיפול בנוער, הדרכת צוות טיפולי

פסיכולוג במחלקה סגורה, מרכז רפואי ע"ש יהודה אברבנאל

פסיכולוג בשירותי היעוץ לסטודנטים, אוניברסיטת בן גוריון

פסיכולוג בי"ס יסודי וגני ילדים, שירות פסיכולוגי חינוכי, גני תקווה

פסיכולוג במרפאת מבוגרים, ביה"ח איכילוב


ליצירת קשר

0525375468 או במייל:

* אנא הקלידו שם
* אנא הקלידו טלפון
אנא הקלידו סיבת פניה (לא חובה)